+98 76-91001177 با ما در تماس باشید
بازدید: 1248

خرید بلیط هواپیما خارجی برای همه کسانی که با انگیزه های مختلف قصد سفر به بیرون از مرزهای ایران را دارند بخشی از دغدغه ها و مقدمات یک سفر به شمار می رود و البته دشواری ها و نگرانی های زیادی را هم همراه خودش دارد. شما ممکن است دانشجویی باشید که در یک دانشگاه خارجی تحصیل می کنید. شاید بازرگانی باشید که بخواهید برای مراودات و کارهای تجاری و بازرگانی به کشورهای دیگری سفر کنید. سفر با هدف گردشگری، تفریح و لذت بردن از زیبایی های طبیعی و تاریخی کشورهای دیگر را هم نمی توان از قلم انداخت. سفر با هدف درمان یا دیدار با خانواده از دیگر دلایل سفرهای خارجی است. همه این انگیزه ها موجب می شوند شمار چشمگیری از مسافران ایرانی، هر ساله وقت زیادی را به صورت حضوری یا آنلاین صرف خرید بلیط هواپیما خارجی کنند. در اینجا به نکاتی می پردازیم که لازم است در خرید بلیط هواپیما لحظه آخری یا سیستمی به آن توجه کنید تا بتوانید ارزانترین بلیط هواپیما خارجی را پیدا و خریداری کنید.

اولویت های متفاوت افراد در خرید بلیط پرواز خارجی

هزینه بلیط هواپیما خارجی بخش چشمگیری از بودجه سفر شما را صرف نظر از اینکه با چه انگیزه ای باشد را به خود اختصاص می دهد. طبیعتا فاصله زیادی که در یک پرواز خارجی طی می شود با مصرف بیشتر سوخت و هزینه های جانبی همراه است و روشن است قیمت بلیط هواپیمایی خارجی بیشتر از پروازهای داخلی باشد. این گرانتر بودن موجب می شود مسافران برای مدیریت بودجه سفر خود درباره خرید بلیط پرواز خارجی دقت و حساسیت بیشتری به خرج دهند. از همین رو ممکن است دانشجویان یا گردشگران حرفه ای که قصد سفری مقرون به صرفه را دارند، بیشتر تمرکزشان روی رزرو یا خرید بلیط ارزان خارجی باشد.
اما از سوی دیگر، فاصله بیشتری که در یک پرواز خارجی انجام می شود، و طول سفر برای همه گروه های سنی به یک اندازه قابل تحمل نیست. ممکن است برخی مسافران با بیماری یا مشکلات جسمی درگیر باشند یا به دلیل کهولت سن برایشان سخت باشد تا مدت زیادی را در صندلی های نزدیک به هم یک پرواز ارزان سپری کنند. طبیعتا برای این گروه، رفاه و کیفیت پرواز اهمیت بیشتری نسبت به قیمت بلیط هواپیما پیدا می کند و محدودیت کمتری برای خرید بلیط هواپیما خارجی از دید قیمتی پدید می آید.

محبوب ترین مقاصد خریداران بلیط هواپیما خارجی کجا هستند؟

کسانی که به دنبال خرید بلیط هواپیمایی خارجی هستند مقاصد مختلفی را برای هدف در نظر دارند. اهداف علمی و دانشگاهی مقاصد متنوعی را در برمی گیرد. دانشگاه های اروپا و آمریکای شمالی پرطرفدارترین دانشگاه های در میان دانشجویان هستند و شمار زیادی از خریداران بلیط پرواز خارجی دانشجویان هستند. طیف کشورهایی که کنفرانس های علمی و سمینارهای پژوهشی را برگزار می کنند البته متنوع تر و گسترده تر است. از کشورهای شرق آسیا گرفته تا کشورهای غربی. به همین سبب مقصد گروه دیگری از مسافران و خریداران بلیط هواپیما چارتر خارجی، شرکت کنندگان در این کنفرانس ها هستند. در بخش سفرهای زیارتی، کشور عراق و سوریه مقصد محبوب زائران است و بلیط هواپیما خارجی به مقصد این کشورها در مناسبت های مذهبی متقاضی زیادی پیدا می کند. اما بازرگانان و تاجران، بیشتر بلیط هواپیمایی خارجی را به مقصد ترکیه و دبی خریداری می کنند.

در خرید بلیط هواپیما خارجی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

کسانی که قصد رزرو پرواز خارجی را دارند در فرایند بررسی خود به عوامل مختلفی می پردازند. نخست عواملی که روی قیمت بلیط هواپیما خارجی تاثیر می گذارند و تاثیر آن به طور ثابت و مشخص در بازار سفر قابل مشاهده است. ایرلاین یا شرکت هواپیمایی عرضه کننده آن پرواز خارجی مهمترین عامل در تعیین قیمت بلیط هواپیما خارجی است. مساله زمان و فصل سفر هم روی این موضوع تاثیرگذار است. اگر در شهر مقصد، فرودگاه های مختلفی وجود داشته باشد، اینکه آن فرودگاه چه قدر تا مرکز شهر فاصله دارد در قیمت بلیط هواپیمایی خارجی ایرلاینی که به آن فرودگاه پرواز دارد تاثیرگذار است.

کدام بلیط هواپیما خارجی ارزانتر است؟

همانگونه که پیشتر گفتیم طیفی از عوامل مختلف قیمت بلیط هواپیما خارجی را تحت تاثیر قرار می دهد. برای اینکه بتوانید بلیط ارزان هواپیما خارجی را تهیه کنید نیاز به عوامل تاثیرگذار بر قیمت پرواز خارجی توجه کنید. برای نمونه ایرلاین های داخلی ارزانتر و کم هزینه تر از ایرلاین های خارجی هستند. در بین ایرلاین ها هم صرف نظر از ایرانی یا خارجی بودن، برخی شرکت های هواپیمایی ارزانتر و برخی دیگر لوکس تر هستند. البته اعتبار برند، کیفیت هواپیما و خدمات رفاهی در طول پرواز بر این موضوع تاثیر زیادی دارد. نکته دیگر در خرید بلیط ارزان هواپیما، توجه به کلاس پروازی است. در پروازهای خارجی، کلاس های پروازی بیزنس و فرست کلس، قیمت بسیار بالاتری دارند. گاهی بین دو کشور پروازهای مستقیم برقرار می شود. اگر بتوانید بلیط رفت و برگشت را یکجا و از این شرکت های هواپیمایی تهیه کنید، می توانید بلیط هواپیما خارجی ارزان را پیدا کنید. اما بدانید که اگر بلیط خود را کنسل کنید، در بلیط های رفت و برگشت، جریمه بیشتری باید بپردازید.

اوژن گشت کیش